![Η άγνωστη ταινία του Νίκου Κούρκουλου, όπου μιλούσε αγγλικά και τον... ντούμπλαραν στα ελληνικά με άλλη φωνή! Η άγνωστη ταινία του Νίκου Κούρκουλου, όπου μιλούσε αγγλικά και τον... ντούμπλαραν στα ελληνικά με άλλη φωνή!](https://www.newsbreak.gr/wp-content/uploads/2023/06/F-0-1.jpg)
Η άγνωστη ταινία του Νίκου Κούρκουλου, όπου μιλούσε αγγλικά και τον... ντούμπλαραν στα ελληνικά με άλλη φωνή!
![Το Σινεμά επιστρέφει στο σπίτι του: 7 κλασικές ταινίες του Ελληνικού Σινεμά δωρεάν για το κοινό στο Ολύμπιον – Από την προφητική «Πρωινή Περίπολος» του Νίκου Νικολαΐδη, μέχρι τους θρυλικούς «Τεμπέληδες της Το Σινεμά επιστρέφει στο σπίτι του: 7 κλασικές ταινίες του Ελληνικού Σινεμά δωρεάν για το κοινό στο Ολύμπιον – Από την προφητική «Πρωινή Περίπολος» του Νίκου Νικολαΐδη, μέχρι τους θρυλικούς «Τεμπέληδες της](https://groussosdotnet.files.wordpress.com/2021/09/0.ce9fcebbcf8dcebccf80ceb9cebfcebd-ce95cebbcebbceb7cebdceb9cebacf8c-cea3ceb9cebdceb5cebcceac.jpg?w=640)
Το Σινεμά επιστρέφει στο σπίτι του: 7 κλασικές ταινίες του Ελληνικού Σινεμά δωρεάν για το κοινό στο Ολύμπιον – Από την προφητική «Πρωινή Περίπολος» του Νίκου Νικολαΐδη, μέχρι τους θρυλικούς «Τεμπέληδες της
![Η πρώτη ταινία επιστημονικής φαντασίας γυρίστηκε 70 χρόνια προτού πάει ο άνθρωπος στο φεγγάρι. Έπεσε θύμα "πειρατείας" από τον Τόμας Έντισον και επηρέασε τους Queen και τους Smashing Pumpkins - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η πρώτη ταινία επιστημονικής φαντασίας γυρίστηκε 70 χρόνια προτού πάει ο άνθρωπος στο φεγγάρι. Έπεσε θύμα "πειρατείας" από τον Τόμας Έντισον και επηρέασε τους Queen και τους Smashing Pumpkins - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ](https://i0.wp.com/www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2016/09/Trip1.jpg?resize=267%2C400&ssl=1)
Η πρώτη ταινία επιστημονικής φαντασίας γυρίστηκε 70 χρόνια προτού πάει ο άνθρωπος στο φεγγάρι. Έπεσε θύμα "πειρατείας" από τον Τόμας Έντισον και επηρέασε τους Queen και τους Smashing Pumpkins - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
![Thanassis on X: "@islandlayer13 Πολύ σωστή παρατήρηση. I stand corrected. Το "Κάτι Να Καίει" ήταν το πρώτο έγχρωμο σινεμασκόπ. Το Μεγάλο Κόλπο (aka Η Έκτη Μέρα ή Το Μεροκάματο Της Ευτυχίας) ήταν Thanassis on X: "@islandlayer13 Πολύ σωστή παρατήρηση. I stand corrected. Το "Κάτι Να Καίει" ήταν το πρώτο έγχρωμο σινεμασκόπ. Το Μεγάλο Κόλπο (aka Η Έκτη Μέρα ή Το Μεροκάματο Της Ευτυχίας) ήταν](https://pbs.twimg.com/media/Ds4pJNhXQAE7Rfe.jpg)