Σαν σήμερα o "Γύφτος" ανατίναζε τη γερμανική φάλαγγα στη Λαμπούσα Η 3η του Σεπτέμβρη του 1944, στη Λαμπούσα, είναι μια εμβληματική ημέρα του αγώνα της... | By Livemedia.gr | Facebook
![Πρωτοφανής η Συγκέντρωση του Νίκου Μπαράκου στη Λαμπούσα - Δεν έχει ξαναγίνει αντίστοιχου μεγέθους στο δήμο Κύμης Αλιβερίου Πρωτοφανής η Συγκέντρωση του Νίκου Μπαράκου στη Λαμπούσα - Δεν έχει ξαναγίνει αντίστοιχου μεγέθους στο δήμο Κύμης Αλιβερίου](https://eviathema.gr/wp-content/uploads/2023/07/mparakos.jpg)
Πρωτοφανής η Συγκέντρωση του Νίκου Μπαράκου στη Λαμπούσα - Δεν έχει ξαναγίνει αντίστοιχου μεγέθους στο δήμο Κύμης Αλιβερίου
Λαμπούσα! Όπως θα έρχεστε για το Αυλωνάρι θα δείτε το μνημείο αριστερά σας, λίγο πριν το Νεοχώρι.! Έτσι για να γνωρίζετε.. Η νικηφόρα μάχη στη... | By AVLONARI,such a lovely place
![ΛΑΜΠΟΥΣΑ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ: Το ΚΚΕ τίμησε την επέτειο της νικηφόρας μάχης του ΕΛΑΣ το 1944 - Ευβοϊκή Γνώμη online- Ειδήσεις και νέα από όλη την Εύβοια ΛΑΜΠΟΥΣΑ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ: Το ΚΚΕ τίμησε την επέτειο της νικηφόρας μάχης του ΕΛΑΣ το 1944 - Ευβοϊκή Γνώμη online- Ειδήσεις και νέα από όλη την Εύβοια](https://www.egnomi.gr/imagescache/26e8e11a9575d168cc837037d62115adc1837611.640.408.d2eb06d18f1450289333786ea10b77f7e457b090.jpg)