![Κύριοι ποδηλατισταί, άξιοι απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων, προσέλθετε και θαυμάσετε". Η διαφήμιση των πρώτων ποδηλάτων που ήρθαν από την Αμερική. Το τρολάρισμα των ανταγωνιστών - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Κύριοι ποδηλατισταί, άξιοι απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων, προσέλθετε και θαυμάσετε". Η διαφήμιση των πρώτων ποδηλάτων που ήρθαν από την Αμερική. Το τρολάρισμα των ανταγωνιστών - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ](https://www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2021/06/podilato-ellada.jpg)
Κύριοι ποδηλατισταί, άξιοι απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων, προσέλθετε και θαυμάσετε". Η διαφήμιση των πρώτων ποδηλάτων που ήρθαν από την Αμερική. Το τρολάρισμα των ανταγωνιστών - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
![Η Σκοτούσσα Σερρών είναι ποδηλατούπολη από το 1910 -Πώς έγινε κουλτούρα η χρήση ποδηλάτων [εικόνες] - iefimerida.gr Η Σκοτούσσα Σερρών είναι ποδηλατούπολη από το 1910 -Πώς έγινε κουλτούρα η χρήση ποδηλάτων [εικόνες] - iefimerida.gr](https://www.iefimerida.gr/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-09/16.%2B%CE%93%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CE%B9%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%82%2B%CE%BC%CE%B5%2B%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%BF%2B%CF%84%CE%BF%2B1963.jpg?itok=NLjwcSYr)
Η Σκοτούσσα Σερρών είναι ποδηλατούπολη από το 1910 -Πώς έγινε κουλτούρα η χρήση ποδηλάτων [εικόνες] - iefimerida.gr
![Πώς προέκυψε η μανία των Ολλανδών για τα ποδήλατα; Ήταν σχέδιο μιας αναρχικής ομάδας που ήθελε να προκαλέσει την αστυνομία. Σταδιακά υιοθετήθηκε έναντι της χρήσης αυτοκινήτων - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Πώς προέκυψε η μανία των Ολλανδών για τα ποδήλατα; Ήταν σχέδιο μιας αναρχικής ομάδας που ήθελε να προκαλέσει την αστυνομία. Σταδιακά υιοθετήθηκε έναντι της χρήσης αυτοκινήτων - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ](https://i2.wp.com/www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2015/07/213provo-e1436373270473.jpg?fit=600%2C392&ssl=1)
Πώς προέκυψε η μανία των Ολλανδών για τα ποδήλατα; Ήταν σχέδιο μιας αναρχικής ομάδας που ήθελε να προκαλέσει την αστυνομία. Σταδιακά υιοθετήθηκε έναντι της χρήσης αυτοκινήτων - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
![Η διαμαρτυρία με ποδήλατα στη Θεσσαλονίκη για την προστασία του περιβάλλοντος που κατέληξε επεισοδιακά. Προκάλεσε τον έπαινο του εισαγγελέα, τα πρόστιμα όμως επιβλήθηκαν κανονικά - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η διαμαρτυρία με ποδήλατα στη Θεσσαλονίκη για την προστασία του περιβάλλοντος που κατέληξε επεισοδιακά. Προκάλεσε τον έπαινο του εισαγγελέα, τα πρόστιμα όμως επιβλήθηκαν κανονικά - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ](https://i2.wp.com/www.mixanitouxronou.gr/wp-content/uploads/2014/02/266984_178361242223985_5241234_o.jpg?fit=1088%2C665&ssl=1)
Η διαμαρτυρία με ποδήλατα στη Θεσσαλονίκη για την προστασία του περιβάλλοντος που κατέληξε επεισοδιακά. Προκάλεσε τον έπαινο του εισαγγελέα, τα πρόστιμα όμως επιβλήθηκαν κανονικά - ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
![Vintage φωτογραφία δείχνει δύο παιδιά (αδέλφια). Αγόρι φοράει ναύτης ΚΟΣ και κορίτσι φοράει λευκό φόρεμα, ραμμένη γιακά και κορδέλα μαλλιών. Που αποτελούν την ιστορική λευκό πάγκου. Μαύρο & άσπρο στούντιο φωτογραφία. — Vintage φωτογραφία δείχνει δύο παιδιά (αδέλφια). Αγόρι φοράει ναύτης ΚΟΣ και κορίτσι φοράει λευκό φόρεμα, ραμμένη γιακά και κορδέλα μαλλιών. Που αποτελούν την ιστορική λευκό πάγκου. Μαύρο & άσπρο στούντιο φωτογραφία. —](https://st2.depositphotos.com/4760391/10460/i/950/depositphotos_104605796-stock-photo-vintage-photo-shows-two-children.jpg)