Σόλων Λέκκας - Σαν πεθάνω ( Μάνα μου το στήθος μου πονεί ) Μαζί του οι μουσικοί : Γιάννης Κάτος - Κιθάρα Παναγιώτης Κάιτατζης - Ούτι Ηλίας Μαντικός -... | By Παμφίλιον / Pamfilion | Facebook
Πειραγμένα” ρεμπέτικα και αμανέδες
ΣΟΛΩΝ ΛΕΚΚΑΣ: Η αυθεντική φωνή της Μυτιλήνης σίγησε (Συνέντευξη του 2010 στον Σταύρο Κουδουνά) | TAR - Μουσικό διαδικτυακό περιοδικό με αφορμή την κιθάρα
Σόλων Λέκκας - Αμανές (Πολλές φωτιές με κυνηγούν) - YouTube
ΣΟΛΩΝ ΛΕΚΚΑΣ: Η αυθεντική φωνή της Μυτιλήνης σίγησε (Συνέντευξη του 2010 στον Σταύρο Κουδουνά) | TAR - Μουσικό διαδικτυακό περιοδικό με αφορμή την κιθάρα
Αμανέδες, Ρεμπέτικα & άλλα ! - Συνεταιρισμός ΥΠ.ΠΟ.
Ο Σόλων Λέκκας από την Μυτιλήνη στο Φεστιβάλ «στη σκιά των βράχων» στο Θέατρο Βράχων Μελίνα Μερκούρη - LesvosPost.com | ΕΙΔΗΣΕΙΣ & ΝΕΑ ΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
1 χρόνος χωρίς τον Σολων: Στις 24 Ιουλίου το 2020 έφυγε από την ζωή ο τελευταίος ερμηνευτής της Λεσβιακής μουσικής παράδοσης ΣΟΛΩΝ ΛΕΚΚΑΣ - LesvosPost.com | ΕΙΔΗΣΕΙΣ & ΝΕΑ ΤΗΣ ΛΕΣΒΟΥ
Σόλων Λέκκας στο Πέραν
ΠΕΡΑΝ το καφέ αμάν της πόλης - αυθεντική σελίδα - 主頁 - 雅典 - 餐牌、價格、餐廳評論 | Facebook